Açılış Saatleri:  Hafta içi‑  10:00‑24:00   Hafta‑Sonu 10:00‑24:00
İletişim:  0546-698-88-87

Laptop Klavye Tamiri

leptopservisi.com > Laptop Klavye Tamiri

Laptop bilgisayarınızın klavyesi bozuldu mu? Klavyenizin tuşları basmıyor mu, bazı tuşları çalışmıyor mu? Klavyenize sıvı mı döküldü? Klavye tamiri için laptop tamircisi mi lazım? Klavye arızalarında laptop cihazınızı uzman bir teknik servise ulaştırmanızı öneririz. Asus, Lenovo, Dell, HP, Toshiba, Samsung, Sony, Acer, Casper, MSI, Monster ve diğer marka ve model notebook bilgisayarınızın klavyesini onarıyor,gerektiğinde değişimini gerçekleştiriyoruz.

Laptop Klavye Sıvı dökülmesi

Notebook bilgisayar kullanırken en sık rastlanan sorunlardan biri de cihaza sıvı dökülmesi veya sıvı temasıdır. Sıvı temasına maruz kalan cihazın o kısmında zamanla oksitlenme meydana gelir. Bu oksitlenme, akıma izin verme riskini taşır. Bu da cihazın uzun süreçte arızalanmasına neden olur. Servisimize gelen bir çok bilgisayar kullanıcısının şaşırdığı konulardan biri de sıvı temasının gözle görülür şekilde olmadığıdır. Kullanıcı laptopuma sıvı dökülmedi diye düşünse de bir şekilde cihaza usb portlarından, klavyeden veya başka bir yerden küçük miktarda sıvı teması olabilir. Hemen kendini belli etmeyen bu sorun zamanla oksitlenme yaparak cihazda arızalara neden olur.

Sıvı teması genellikle klavye üzerinden sızan çay, kahve meyve suyu, su gibi içeceklerin çalışan bilgisayara kısa devre yaptırmasından kaynaklanmaktadır. Sıvı temasına maruz kalan bilgisayarın fişi çekilip bataryası çıkartılmalı, cihaz sıvı temasının olduğu yüzünün tersine çevrilip beklenmelidir. Sıvı eğer cihazın içine sızdıysa hiçbir şekilde tekrar açılmamalı, içerideki hassas devre ve chipsetlerin sıvı temasıyla kısa devre olarak yanmasının önüne geçilmelidir. Ters çevrilen bilgisayar bir süre bekledikten sonra hiç çalıştırılmadan en yakın teknik servise ulaştırılmalıdır. Çalışır durumda olmayan bir bilgisayar sıvı temasına maruz kaldıysa gene aynı şekilde kesinlikle açılmamalı, fişi prize takılmamalı, bataryası çıkartılıp servise götürülmeli, serviste temizlenip düzenlendikten sonra kullanılmaya başlanmalıdır. Sıvı teması eğer sadece klavyeye zarar vermiş ve klavyeyi çalışmaz hale getirmişse, burada klavyeyi değiştirmek gerekmektedir. Klavyenin sıvı temasına maruz kalması durumunda tamir şansı yoktur.

Ücretsiz Fiyat Teklifi İçin